چاپ کردن این صفحه
چهارشنبه, 08 شهریور 1396 ساعت 11:19

اتمام مرمت و افتتاح مجدد موزه مردم شناسی بوشهر

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

موزه مردم شناسی بوشهر در هفته دولت افتتاح گردید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، موزه مردم شناسی این استان در روز سه شنبه 7شهریورماه توسط آقای سعید زرین فر معاون محترم استاندار و با حضور ناصر امیرزاده مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر،نصراله ابراهیمی معاونت حفظ و احیا این اداره کل،مهدی بسارده مسئول موزه های استان،دیگر کارشناسان و جمعی از عموم افتتاح گردید.
نصراله ابراهیمی در خصوص چگونگی مرمت این بنا عنوان کرد :موزه مردم شناسی در سال 84 در عمارت طاهری تاسیس گردید.  ای عمارت در مدت 4 ماه با اختصاص 200 میلیون تومان کلیه امور مقاوم سازی آن را انجام داده،به صورت کامل مرمت و آن را دوباره احیا کردیم.
این موزه با موضوع و محتوای مردم شناسی شامل بخش هایی ست که به نمایش شیوه زندگی،معرفی برخی مشاغل،ابزار و لوازم کاربردی معیشتی مردم پرداخته و آداب و رسوم و فرهنگ آنان را به تصویر کشیده است.
در ادامه این افتتاحیه پلت های 12 خانه ی مشارکتی نیز مورد بازدید قرار گرفت.ابراهیمی در این خصوص نیز اشاره کرد : به منظور حمایت از مالکین خانه های مشارکتی که ملک آنها به ثبت آثار ملی رسیده است مرمت 12 باب خانه را با بودجه ای به مبلغ 780 میلیون تومان را در هفته دولت به اتمام رساندیم.
در پایان این بازدید نیز از تابلوهای معرفی جاذبه های تاریخی و فرهنگی رونمایی گردید. ابراهیمی تعداد تابلوها را 100 عدد و هدف از نصب این تابلوها را راهنمایی هر چه بیشتر مسافران و گردشگران و معرفی آثار تاریخی عنوان کرد و گفت: این تابلوها دارای اطلاعات اولیه، شماره و تاریخ ثبت، قدمت، و تاریخچه هر بنا هستند و اطلاعات بر روی آن ها به دو زبان فارسی و انگلیسی درج شده است.ساخت این تابلوها در ابعاد حقوقی و حفاظت و صیانت از محوطه های تاریخی و جلوگیری از تخریب بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

 

خواندن 872 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 08 شهریور 1396 ساعت 11:43
روابط عمومی

آخرین‌ها از روابط عمومی

برای ارسال نظر وارد سایت شوید